• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Wstępnie posortowany złom metalowy przynosi znacznie wyższą cenę niż nieposortowany. Ze względu na przydatność do zastosowań niezależnych od lokalizacji, główną rolę odgrywają mobilne analizatory metali SPECTROTEST, SPECTROPORT i SPECTRO xSORT. Stosuje się je do rozróżniania i sortowania metali według rodzaju za pomocą identyfikacji i analizy materiału. Wartość złomu metalowego jest określana podczas odbierania i można uniknąć błędów, a nawet uszkodzeń podczas operacji przetwarzania. Mobilne analizatory metali mają również duże znaczenie dla wewnętrznego recyklingu.

Po zidentyfikowaniu różnych materiałów za pomocą przenośnych analizatorów metali, duże firmy recyklingowe i składowiska często korzystają ze stacjonarnych analizatorów metali, takich jak SPECTROLAB i SPECTROMAXx. Przy tak zdeterminowanych certyfikatach dany klient może otrzymać informacje o zawartości złomu. Łatwość obsługi i wysoka analityczna elastyczność stacjonarnych spektrometrów stanowią ogromną zaletę.

Dzięki metodzie analitycznej TurboQuant, SPECTRO XEPOS oferuje niskie granice wykrywalności i dobrą dokładność i w gospodarce odpadami. SPECTRO MIDEX jest spektrometrem idealnym do recyklingu metali szlachetnych. Może on określać wiele potencjalnych zanieczyszczeń oprócz typowych metali szlachetnych.

Spektrometry ICP-OES, takie jak SPECTRO ARCOS i SPECTROGREEN, są przede wszystkim wykorzystywane do recyklingu metali, ze względu na wysoką czułość wykrywania w celu kontroli pierwiastków śladowych, a także do dokładnego określania głównych składników. Zaletą jest to, że nawet małe i nieregularnie uformowane próbki lub opiłki, granulaty a nawet pył mogą być analizowane po fuzji a technika jest łatwa do zautomatyzowania. Przyrządy takie jak SPECTRO GENESIS są wykorzystywane do analizy popiołów i ścieków spalarni, a także do analiz dotyczących kontroli procesów przetwarzania odpadów.

Wyników 1 - 10 z 10

Recykling

SPECTRO ARCOS

Wysokiej rozdzielczości jednoczesny spektrometr ICP-OES

SPECTRO MIDEX

Spektrometr fluorescencji rentgenowskiej (ED-XRF) z małą ...

SPECTRO XEPOS

Analizator pierwiastkowy dla wymagających aplikacji - ...

SPECTRO xSORT

Ręczny spektrometr rentgenowski ED - XRF skonstruowany dla ...

SPECTROGREEN

SPECTROGREEN spektrometr emisyjny z plazmą indukcyjnie ...

SPECTROLAB

Optyczny Spektrometr Emisyjny

SPECTROLAB S

Prawdziwa rewolucja w najwyższej klasie analizy metali

SPECTROMAXx

Optyczny Spektrometr Emisyjny

SPECTROPORT

Oczywisty wybór, gdy nie możesz pozwolić sobie na ...

SPECTROTEST

Mobilny spektrometr do analizy metali w trybie łuk / iskra ...

Wiadomość
1000 znaków pozostało