• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Recykling, jubilerzy wymagają wysokich zdolności analitycznych, które odpowiadają ich trudnym warunkom biznesowym. Przystępność jest zawsze kluczowa. Mali operatorzy mają stosunkowo mało gotówki na sprzęt. Większe firmy i organizacje stoją w obliczu ciągłej presji utrzymywania niskich kosztów i wysokich zysków. Jednak przystępna cena musi nadal zapewniać dobrą wydajność. W przypadku zakupu i sprzedaży procent złota, srebra i innych stopów metali szlachetnych musi zostać określony szybko i dokładnie.

Do analizy metali szlachetnych, takich jak biżuteria lub stopy dentystyczne, szybkie i nieniszczące spektrometry XRF, które wymagają niewielkiego przygotowania próbki, którymi są najczęściej używane do analizy, to np. SPECTRO XEPOS, SPECTRO MIDEX, SPECTROSCOUT i SPECTRO xSORT.

Ale także wysokowydajny spektrometr iskrowy (SPECTROLAB) i optyczny spektrometr ICP (SPECTRO ARCOS) oferują rewolucyjne korzyści dla rynku metali szlachetnych - w tym ultra-niskie limity wykrywania, ultra-wysoką prędkość pomiaru, spektakularną stabilność i najwyższą elastyczność.

ICP-OES nadaje się szczególnie do analizy czystych metali szlachetnych przy zastosowaniu LOD w zakresie ppb-ppm. Ale także do analizy głównych komponentów, przy użyciu techniki bracketingu, ICP-OES osiąga najwyższą precyzję. Technikę można łatwo zautomatyzować. W ten sposób można łatwo uzyskać wysoką wydajność próbek analitycznych i pracę bez nadzoru.

Wyników 1 - 8 z 8

Metale szlachetne

SPECTROLAB

Optyczny Spektrometr Emisyjny

SPECTRO xSORT

Ręczny spektrometr rentgenowski ED - XRF skonstruowany dla ...

SPECTRO ARCOS

Wysokiej rozdzielczości jednoczesny spektrometr ICP-OES

SPECTRO XEPOS

Analizator pierwiastkowy dla wymagających aplikacji - ...

SPECTRO MIDEX-Metale Szlachetne

Spektrometr fluorescencji rentgenowskiej (ED-XRF) z małą ...

SPECTROSCOUT

Mobilny spektrometr fluorescencji rentgenowskiej z ...

SPECTROCUBE

Analizator ED-XRF dostarczający szybkich, niezawodnych oraz ...

SPECTROLAB S

Prawdziwa rewolucja w najwyższej klasie analizy metali

Wiadomość
1000 znaków pozostało